Резултати от ученически плувен турнир и снимки

• ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ
  • 12.06.2012 г.

228 ученици от 22 училища се включиха в съботния ден на „Общински ученически турнир по плуване“ на басейн „Приморски“ град Варна.

Състезанието беше в две възрастови групи "момичета и момчета 5 - 8 клас" и "юноши и девойки 9 - 11 клас".

Турнирът, който се организира от отдел „Спорт“ при Община Варна, премина при добра организация  и голям интерес от страна на деца и родители.

Церемонията по откриване уважиха Калинка Попстефанова Директор на дирекция „Образование, младежки дейности и спорт“ при Община Варна, Петър Пасев Управител на ОП „Спортни имоти“ Варна.

Победител в крайното комплексно класиране и в двете възрасти на турнира стана Първа Езикова Гимназия с ръководител на отборите Цецко Цеков. Второто почетно място, при малките плувци от 5-8 клас, остана за СОУ "Св. Климент Охридски" с 269 т. А на трето място се класира отбора на VIII СОУНЧЕ "Ал.С.Пушкин".

При големите им съученици, след I ЕГ се наредиха връстниците им от V ГПЧЕ "Йоан Екзарх", а бронзовите отличия отидоха при МГ "Д-р Петър Берон".

Поради огромния интерес към състезанието, от страна на ученици и ръководители на отбори, организаторите обещаха да се проведе подобен турнир и на есен при още по-голяма посещаемост.