Предприемаческата програма набира 30 активни млади хора във Варна, за да даде ход на предприемаческия им път.
След шест успешни издания в гр. София, програмата ABLE Activator стартира практическо обучение в морската ни столица като кандидатстването за участници вече е отворено. За първи път активните млади хора и във Варна ще имат възможността да получат ценни знания за стартиране на собствен бизнес и пряк достъп до ресурси в предприемаческата екосистема.
Програмата обхваща пет уикенда, през които участниците ще се срещнат с най-добрите представители на стартъп средите в България, както и с лидери от иновативни корпорации и международно признати организации. Освен интерактивните занятия през уикендите, програмата включва специални събития, където участниците ще имат възможността да чуят вдъхновяващите истории на успешни български предприемачи и да посетят иновативни стартиращи компании.
Основната цел на програмата е да съчетае практически умения за стартиране на бизнес с изграждането на солидна мрежа от контакти, които ще подкрепят участниците в тяхното бъдещо развитие.
Програмата се реализира от Асоциация на българските лидери и предприемачи (ABLE), с генералната подкрепата на Фондация „Америка за България“ и активното съдействие на Община Варна.
Какво представлява ABLE Activator?
Програмата е интензивна и базирана изцяло на метода на ученето чрез преживяване с много практически задачи и симулации. Курсът протича в рамките на 5 дълги уикенда (петък-неделя), като всеки от тях покрива следните модули:
1. Основи на предприемачеството и откриване на индивидуалния лидерски стил
2. Формиране на екипи и генериране на идеи, създаване на стойност и тестване приложимостта на идеите
3. Бизнес моделиране, ценообразуване и първи стъпки на пазара
4. Маркетингова стратегия, продажби и преговори
5. Запознаване с общността на ABLE
Програмата ще завърши с презентиране на проектите, създадени в ABLE Activator, на т.нар. в предприемаческите среди Демо ден, на който всеки от екипите ще представи разработената от тях идея, която може да има както бизнес, така и социална насоченост. Последният от модулите е посветен на приобщаването на успешно завършилите програмата към Асоциацията на българските лидери и предприемачи, с официална церемония по връчване на сертификати и запознаване с общността на ABLE.
Какво ще получат участниците в програмата?
1. Практически знания, които да ги водят по пътя на осъществяване на една идея - от нейното създаване до представянето на пазара на работещ социален или бизнес проект.
2. Споделяне на опит от първа ръка от основатели на стартиращи компании в България, лидери в различни сфери на бизнеса, международни гости и световно признати лектори.
3. Подробно разбиране на ключовите аспекти на предприемачеството и иновациите в глобален контекст.
4. Безопасна среда, където ще могат да развият креативност и критично мислене, да практикуват комуникационни и презентационни умения, както и работа в екип, да получават обратна връзка и да подобряват представянето си.
5. След успешно завършване на програмата, всеки от участниците ще получи възможност да се включи като пълноправен член в Асоциацията на българските лидери и предприемачи.
Какво споделят участници, преминали през програмата?
“Беше едно от най-ползотворните и удовлетворяващи обучения, през които съм минавала до момента. Изключително изчерпателно от информативна гледна точка във връзка предприемачество и едновременно изключително предизвикателно да вложиш всички тези знания на практика. Безценен опит!” ~ Танияна Георгиева
“Мисля, че най-ценният урок, който научих, е, че е добре да се провалиш. Всъщност е даже по-добре да се провалиш бързо, защото от всички останали хора ти си бил човекът, който да направи грешката и вече си една крачка пред тях в опита си.” ~ Карина Кристич
За организаторите
„Асоциацията на Българските Лидери и Предприемачи” е неправителствена организация с над 450 членове, преминали през „Програма Младите Лидери на България” (Bulgarian Young Leaders Program) на Фондация „Америка за България“, програмата ABLE Activator, програма LEAP, както и хора, приети по заслуги към проектите на организацията.
Мисията ни е да работим за развитието на активно гражданско общество, да вдъхновяваме лидерство и да промотираме предприемачеството в България.
За контакти:
Катя Димитрова – програмен директор, ABLE Activator
Аида Бурнучян - програмен координатор, ABLE Activator (за контакти: 0895704644 / aburnuchyan@ablebulgaria.org )
Екипът на ABLE Activator: info@activator.bg
За повече информация:
https://www.facebook.com/ABLEActivator/
МИНИСТЕРСТВО НА МЛАДЕЖТА И СПОРТА
http://mpes.government.bg/Практически онлайн инструменти за вашата работа и обучение
https://www.salto-youth.net/Информационни услуги
http://eurodesk.org/Официален уебсайт на Европейския съюз
http://europa.eu/Официален уебсайт на Европейската комисия
http://ec.europa.eu/ПОРТАЛ ЕВРОПА
http://europe.bg/Европейски младежки портал
http://europa.eu/youth/eyw...в търсене на нов диалог
http://www.youthbg.net/